کارگاه پژوهشی با عنوان فناوری های نوین در بخش کشاورزی(بخش دوم) شامل:الف)امکان سنجی استفاده از تصاویر ماهواره ای در پرداخت غرامت بیمه خشکسالی وب)چارچوب سیاست گذاری و اجرایی برای استفاده از انرژی خورشیدی در بخش کشاورزی

 

کارگاه پژوهشی با عنوان فناوری های نوین در بخش کشاورزی بخش دوم الف)امکان سنجی استفاده از تصاویر ماهواره ای در پرداخت غرامت بیمه خشکسالی(مطالعه موردی استان همدان ) توسط آقای مهندس علی اصغر عبدالهی از پژوهشگران این موسسه درروز چهارشنبه مورخ 1398/3/29 در موسسه و با حضور جمعی از کارشناسان و متخصصان از بخشهای مختلف وزارت جهاد‌کشاورزی و جمعی از مدیران و پژوهشگران موسسه در محل سالن جلسات برگزارشد. ارزیابی ها نشان می دهد تصاویر ماهواره‌ای پایش خشکسالی برای کارشناسان بیمه ارزیابی خسارت را ممکن می سازد. البته لازم به ذکر است برای تدقیق هرچه بیشتر این امر نیاز به داشتن تصاویر با دقت هندسی بالا و استفاده از داده های بیمه با مختصات مکانی در تدقیق ارزیابی میزان خسارت خشکسالی لازم است .

کارگاه پژوهشی با عنوان فناوری های نوین در بخش کشاورزی بخش دوم ب) چارچوب سیاست گذاری و اجرایی برای استفاده از انرژی خورشیدی در بخش کشاورزی توسط خانم دکتر مهرناز بنی اعمام از اعضاء هیات علمی این موسسه در روز چهارشنبه مورخ 1398/3/29 با حضور پژوهشگران موسسه و جمعی از کارشناسان و متخصصان از بخش های مختلف وزارت جهاد‌کشاورزی در محل سالن جلسات برگزار شد.نتایج این مطالعه نشان داد که حمایت دولت از طریق توسعه فناوری‌ها در این خصوص می‌تواند تا حدود زیادی مسئله یارانه‌های حامل‌‌های انرژی در کشور را مدیریت نماید.

 
 مطالب ارائه شده  در کارگاه امکان سنجی استفاده از تصاویر ماهواره ای در پرداخت غرامت بیمه خشکسالی(مطالعه موردی استان همدان )
 
   
   
تاریخ:
1398/03/29
تعداد بازدید:
243
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ثبت نام دریافت تازه های نشر
 
  ما را در اینستاگرام دنبال کنید
APERD.RI@
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی می باشد
Powered by DorsaPortal