مدیریت خدمات پژوهشی
ماموریت‏ها:
ایجاد تقاضای مؤثر و سازمان یافته برای مأموریت های گروههای پژوهشی
متنوع سازی محصولات تولیدی پژوهشی
ساماندهی و ارتقای کیفیت محصولات پژوهشی
ارتقای کمی و کیفی عرضه خدمات پژوهشی مجازی
پوشش مناسب به متقاضیان و مخاطبین محصولات و خدمات پژوهشی تولیدی

رویکردها:
گروه پژوهشی محور در محصولات تولیدی پژوهشی
مخاطب محور در تولید محصولات و خدمات پژوهشی
ساماندهی موضوع و زمان در عرضه محصولات پژوهشی

اقدامات کلی:
مدیریت تنظیم، چاپ و انتشار نشریات ادواری علمی – پژوهشی
مدیریت انتشار نشریات ادواری تولیدی در گروههای پژوهشی
مدیریت انتشار محصولات پژوهشی گروههای پژوهشی
مدیریت ترجمه و انتشار نشریات خارجی علمی
مدیریت عرضه خدمات کتابخانه ای، عرضه خدمات بانک های الکترونیکی
مدیریت بهنگام سازی داده ها در وب سایت های مؤسسه
مدیریت آرشیو و مستندسازی محصولات و خدمات پژوهشی
مدیریت تنظیم و نشر خبرنامه های ادواری (مکتوب و الکترونیکی)
مدیریت نشر کتاب

مدیریت خدمات پژوهشی شامل :
-اداره روابط عمومی وامور بین الملل
-اداره پردازش یافته های تحقیقاتی
-اداره بازاریابی وتجارت سازی نتایج تحقیقاتی
می باشد.

کتابخانه
کتابخانه تخصصی مؤسسه با هدف ایجاد کانونی جامعه و فراگیر برای تمرکز مطالعات و منابع اطلاعاتی اقتصادکشاورزی، برنامه‌ریزی و توسعه روستایی دارای 11221 جلد کتاب فارسی،9580 جلد کتاب لاتین، 9820 جلد اسناد و مدارک فارسی، 3030 جلد اسناد و مدارک لاتین، 150جلد مجلات فارسی، 29 جلد مجلات لاتین، 85 عنوان پایان نامه‌ با استفاده از نرم افزار جامع پارس آذرخش قابل دسترسی برای پژوهشگران می‌باشد.

انتشارات
تاکنون بالغ بر 2099 عنوان کتاب و گزارش پژوهشی در خصوص موضوعات مورد نیاز بخش توسط مؤسسه منتشر و در سطح مدیران اجرایی کشور، مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاهها اطلاع رسانی و مورد استقبال پژوهشگران قرار گرفته است.

وبگاه
وبگاه موسسه با آدرس www.agri-peri.ac.ir به منظور برقراری امکان دسترسی آسان افراد به کلیه تولیدات علمی موسسه طراحی شده که در حال حاضر اطلاعات موجود در آن شامل انتشارات موسسه اعم از کتاب، فصلنامه، گزارش و خبرنامه های تخصصی است که در سالهای اخیر به چاپ رسیده است همچنین بانک اطلاعات پژوهشی و بانک جامع نقشه ها و سیستم کتابخانه نیز جزء سیستم هایی است که برروی وبگاه قرار دارد علاوه بر موارد فوق فروشگاه اینترنتی نیز که به صورت آنلاین انتشارات موسسه را به فروش می­رساند برروی پرتال قرار دارد که این امکان را به افراد می دهد تا صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

فصلنامه علمی پژوهشی اقتصادکشاورزی و توسعه
مؤسسه پژوهش‌های برنامه ریزی و اقتصادکشاورزی در فروردین ماه سال 1372 در راستای اهدف راهبردی خود، فصلنامه اقتصادکشاورزی و توسعه را با رویکردهای زیر بنیان نهاد:
تأمین منابع و مأخذ علمی و اطلاعات لازم، ارایه راهکارهای منبعث از پژوهش‌های انجام شده در زمینه مسایل محوری بخش کشاورزی، حمایت فکری نهادهای مسئول توسعه کشاورزی در پژوهش، ترویج و اشاعه علم اقتصادکشاورزی، تبیین جایگاه بخش کشاورزی و روستایی در توسعه ملی، تشویق و ترغیب انجام پژوهش‌های اقتصادکشاورزی، توسعه و برنامه‌ریزی در کشور و ایجاد فضای مناسب برای تبادل اندیشه‌های متخصصان و دست اندرکاران بخش کشاورزی و ایجاد تعامل بین دانشگاه و دستگاههای اجرایی ذیربط.
این نشریه از همان آغاز کوشید که از حاصل تفکر و پژوهش کارشناسان، صاحبنظران و استادان بهره جوید. در این بین عزم فصلنامه بر آن بود که همپای تحولات و پیشرفتهای کشور، همواره سطح علمی خود را ارتقاء بخشد. به همین دلیل پس از زمانی نه چندان طولانی از انتشار آن به درجه علمی – ترویجی از وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت نایل گردد و در نهایت با ادامه روند رو به رشد خود،‌در بهمن ماه سال 1379 به درجه علمی – پژوهشی ارتقاء یافت.
همچنین عنوان نشریه برتر و نخست در زمینه کشاورزی در سیزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران سال 1391 را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت نمود.
اکنون با گذشت 25 سال از انتشار فصلنامه افزون بر 1200 مقاله علمی و پژوهشی از حدود 700 نویسنده در قالب 101 شماره معمولی و ویژه نامه به چاپ رسیده است. ضمناٌ متن کامل مقالات فصلنامه در سه پایگاه اطلاع رسانی قابل دسترسی است:
www.aead.agri-peri.ac.ir
www.sid.ir
www.magiran.com
e.mail: faslnameh@agri-peri.ac.ir

فصلنامه علمی پژوهشی روستا و توسعه
فصلنامه روستا و توسعه به جنبه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، جغرافیایی و سیاسی روستا و توسعه روستایی می‌پردازد و از این رو ابعادی فراتر از بخش کشاورزی زندگی روستایی را در برمی‌گیرد. فصلنامه آمادگی درج مقالاتی را دارد که حاصل کار تحقیقی، تحلیل و تجربی ارسال گنندگان یا در بردارندة آخرین دستاوردهای علمی مرتبط با موضوعات یاد شده باشد.
انتشار اولین شمارة فصلنامه به سال 1366 برمی‌گردد که تا سال 1376 در قالب گاهنامه روستا و توسعه تعداد 6 شماره از آن منتشر شد. از سال 1376 با تعیین سردبیر، اعضای هیئت تحریریه و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار فصلنامه در قالبی نو و به طور منظم صورت گرفت.
در اسفند 1384 براساس نامة کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور،‌ وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فصلنامه موفق به کسب رتبة علمی- پژوهشی گردید.
همچنین در آذر 1387 در نهمین جشنوارة تجلیل از پژوهشگران برتر کشور، عنوان " نشریه برتر" براساس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC به فصلنامة روستا و توسعه تعلق گرفت).
مقالات چاپ شده در نشریه از بهار 1376 تا زمستان 1396 تعداد 480 عنوان بوده است و جهت تسهیل جستجو و بازیابی،‌ نمایة سالانة مقالات نیز در آخرین شمارة هر سال به چاپ رسیده است. هر شماره فصلنامه در بردارندة معرفی و بررسی دست کم یک عنوان از معتبرترین و جدیدترین کتابهای منتشره فارسی یا انگلیسی در حوزة توسعة روستایی نیز می باشد.
به منظور سهولت دسترسی پژوهشگران و کارشناسان، متن کامل مقالات فصلنامه در سه پایگاه اطلاع رسانی زیر قابل دسترسی است:
www.rvt.agri-peri.ac.ir
www.sid.ir
www.magiran.com
e.mail: roosta-towse-e@ agri-peri.ac.ir

افراد
 
لطفاً،برای مشاهده رزومه برروی نام خانوادگی افراد کلیک نمایید:
  نام نام خانوادگی سمت
یداله آذرین فر کارشناس مسئول فصلنامه
اکرم بهاری کارشناس کتابداری
محمد دشوار پسند ویراستار
  منیره روحی کتابدار
فرزانه علایی کارشناس مسئول
اسماعیل نوشمند ویراستار
پروین نیکزاد شالکوهی کارشناس فصلنامه
  محمد وحیدی کارشناس انتشارات
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/21
تعداد بازدید:
1482
ثبت نام دریافت تازه های نشر
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
APERD.RI@
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی می باشد
Powered by DorsaPortal