دوره آموزشی بین المللی مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقر در تهران برگزار می شود
رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی گفت: دوره آموزشی بین المللی مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقر با همکاری موسسه صندوق کارآفرینان امید از 28 آبان تا 7 آذر در تهران برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی کیانی راد در نشست خبری برگزاری دوره آموزشی بین المللی مدیریت پروژه اشتغال روستایی و کاهش فقر اظهار کرد: مرکز توسعه روستایی یکپارچه برای آسیا و اقیانوسیه با نام سیرداپ، مرکزی بین المللی و بین دولتی است که شامل 15 کشور در حوزه آسیا و اقیانوسیه می شود و ایران از سال 83 به عضویت این مرکز درآمده است.

 وی افزود: در اساسنامه مرکز توسعه یکپارچه برای آسیا و اقیانوسیه هدف اصلی اشتراک گذاری تجربیات و دانش بین کشورهای عضو در مسائل روستایی است و وزیر جهاد کشاورزی ایران در بالاترین رکن آن که شورای حکام است، عضویت دارد.

 کیانی راد ادامه داد: در کمیته اجرایی هم که رکن مهم بعدی سیرداپ است، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی عضویت دارد و کار اصلی این مرکز اشتراک گذاری دانش و تجربه بین کشورهای عضو است.

 رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی در رابطه با دوره آموزشی بین المللی مدیریت پروژه های اشتغال روستایی اذعان کرد: دوره آموزشی بین المللی مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقر با مشارکت موسسه ملی توسعه روستایی پانچایاتی راج هندوستان، موسسه پژوهش‌های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی به عنوان موسسه رابط و با همکاری موسسه صندوق کارآفرینان امید از 28 آبان تا 7 آذر در تهران برگزار می‌شود.

 وی افزود: آشنایی کشورهای عضو با تجربیات جمهوری اسلامی در حوزه پژوهش های اشتغال روستایی و استفاده از تجربیات بین المللی از اهداف این دوره آموزشی است که صندوق کار آفرینان امید تجربیات خوبی در زمینه روستایی و کاهش فقر دارد.

 رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی خاطرنشان کرد: 17 شرکت کننده در این دوره آموزشی از 15 کشور عضو به ایران خواهند آمد که در رده مدیرکل به بالا هستند و دو نفر از مقامات رسمی سیرداپ به ایران می‌آیند و سه نفر استاد بین المللی و 10 نفر شرکت کننده داخلی در این دوره حضور خواهند داشت.

 وی افزود: شرکت کنندگان 3 روز بازدید مطالعاتی از پروژه های اشتغال زایی و کاهش فقر که توسط صندوق کارآفرینان امید اجرا شده خواهند داشت و از تجربیات این صندوق استفاده می‌کنند.

 وی تصریح کرد: با وجود شرایط تحریم برگزاری این رویداد ها می تواند به کشور کمک شایانی کند تا تجربیات خود را در زمینه اشتغالزایی روستایی و کاهش فقر با جهان به اشتراک بگذاریم که این امر از سفارشات رهبر معظم انقلاب هم هست.

 

تاریخ:
1398/08/28
تعداد بازدید:
24
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ثبت نام دریافت تازه های نشر
دریافت خبر نامه
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی می باشد
Powered by DorsaPortal