در جلسه با مدیران ارشد مرکز توسعه روستایی منطقه آسیا و اقیانوسیه(CIRDAP): بر توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی بین سیرداپ و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تاکید شد
در جلسه ای با حضور دکتر تورج ولی نسب مدیر کل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی و آقای دکتر تاجیناولا مدیر ارشد مرکز توسعه روستایی منطقه آسیا و اقیانوسیه (CIRDAP) دوشنبه 27 آبان سال جاری موضوع توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی بین این سازمان تخصصی و بین المللی و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد.
آقای تاجیناولا ضمن تشکر از دعوت سازمان برای تشکیل جلسه به منظور تبادل نظر درخصوص زمینه های همکاری سیرداپ و سازمان در زمینه های مورد علاقه به معرفی راهبردها و اهداف این مرکز اشاره کرد. ایشان بر این نکته تاکید داشت که توسعه روستایی در منطقه آسیا – پاسفیک از مهمترین مسائل پیش روی سیرداپ و این منطقه می باشد. لذا همکاری کلیه کشورها از جمله ایران در حمایت از اینگونه طرح ها و اجرای طرح های مشترک، مغتنم می باشد. ایشان یادآور شد که در کلیه زمینه های پژوهشی و آموزشی، آمادگی همکاری مشترک با سازمان را دارد.
دکتر ولی نسب پیرامون توانمندی های سازمان از نظر آموزشی و پژوهشی به ایراد سخنانی پرداخت. ایشان یادآور شد که یکی از اهداف دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی، توسعه تعاملات بین المللی با سازمان های تخصصی بین المللی می باشد. مدیرکل دفتر در ادامه سخنان خود از تقویت همکاری های آموزشی با توجه به توانمندی های آموزشی در سازمان در همکاری با سیرداپ، به نکاتی اشاره کرد. دکتر امیرحسینی در ادامه جلسه از طرح کلان آموزش برای کشور ثالث برای کشورهای آسیای غربی، آسیای میانه و شمال آفریقا (CWANA)، مباحثی را طرح کرد. ایشان یادآور شد که این طرح در همکاری با آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (JICA) در حال پی گیری می باشد و از همکاری با سیرداپ در خصوص همکاری در این برنامه آموزشی در قالب همکاری های جنوب-جنوب، استقبال کرد.
دکتر کیانی راد رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی نیز در ادامه مباحث از حوزه های همکاری و اهداف سیرداپ در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی بین المللی، طرح های تحقیقاتی در مقوله توسعه روستایی و انجام طرح های پایلوت توسط سیرداپ به ایراد سخنانی پرداخت. ایشان یادآور شد که سیرداپ از امکان حمایت و پشتیبانی از طرح های بین المللی برخوردار می باشد. دکتر کیانی راد بیان داشت که سیرداپ، آمادگی عقد قرارداد و یادداشت تفاهم بین المللی را در زمینه های مورد علاقه طرفین با سازمان دارد. خانم ایمانی معاون دفتر امور زنان روستایی و عشایری نیز ضمن معرفی این دفتر در پشتیبانی از زنان روستایی در توانمند سازی آنها به مطالبی اشاره کرد. ایشان بیان داشت که هدف اصلی این دفتر انجام پروژه های تحقیقاتی و اجرایی در توانمند سازی زنان روستایی و عشایری، کارآفرینی در قالب برنامه های اقتصادی-اجتماعی و آموزش های مرتبط تکیه دارد و ابراز امیدواری کرد که این دفتر در همکاری نزدیک با سیرداپ به ارائه خدمات بیشتر در توسعه روستایی کشور بپردازد.
 
 
تاریخ:
1398/08/27
تعداد بازدید:
23
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
ثبت نام دریافت تازه های نشر
دریافت خبر نامه
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی می باشد
Powered by DorsaPortal